„Ar tekėsi už manęs?“ – užduodamas šią moteriai sparnus suteikiančią frazę vyras savo išrinktajai įteikia ir sužadėtuvių žiedą. Kai kurie skeptikai mano, jog tai nėra būtina, nes svarbiausias juk vestuvinis žiedas, bet sužadėtuvių žiedo simbolika taip pat turi gilias tradicijas. Dar 1215 metais tuometinis popiežius paskelbė, kad išreikšdamas norą imti savo išrinktąją į žmonas jaunikis būsimai nuotakai turi įteikti žiedą. Sužadėtuvių žiedo tradicijos nuolat kito, bet vienas klausimas išliko: ant kurios rankos nešioti sužadėtuvių žiedą?

Oficiali taisyklė, nurodanti, ant kurios rankos nešioti sužadėtuvių žiedą, neegzistuoja, todėl galite remtis tiesiog patogumo kriterijumi: vienoms moterims patogiau šį žiedą nešioti ant kairės rankos, o kitoms – ant dešinės. Dažnas pasirinkimas mūsų šalyje – sužadėtuvių žiedas maunamas ant dešinės rankos bevardžio, o po vestuvių, kuomet užleidžia vietą sutuoktuvių žiedui, jis keliauja ant kairės rankos bevardžio.

Visgi jei atsigręžtume į senuosius laikus, tai buvo tikima, kad sužadėtuvių žiedas turėtų būti maunamas ant kairės rankos bevardžio piršto. O štai dešinės rankos bevardis – sutuoktuvių žiedui skirtas. Bet šiais laikais griežtų apribojimų nėra ir nereta pora pasirenka vestuvinius žiedus nešioti ant kairės rankos, esą taip jis bus arčiau širdies. Tokia tradicija vyrauja, pavyzdžiui, Austrijoje, Vokietijoje, Graikijoje, Prancūzijoje, Švedijoje ir daugelyje Europos ir kitų žemynų šalių. Tokiu atveju sužadėtuvių žiedas po vestuvių nešiojamas ant dešinės rankos. 

Pavyzdžiui, senovės civilizacijose (Egipte, Romoje) žiedų simbolika buvo itin reikšminga, todėl tiek pačiam žiedui, metalui, tiek jo nešiojimui buvo skiriamas atitinkamas dėmesys. Anuomet kone visi žiedai buvo mūvimi ant kairės rankos bevardžio piršto, tikint, kad taip žiedas labiausiai bus susietas su širdimi.

Neabejingi prietarams neretai klausia ne tik ant kurios rankos žiedą nešioti, bet ir ant kurio piršto nešioti sužadėtuvių žiedą. Dažniausiai jis maunamas ant bevardžio. Sakoma, kad ant bevardžio piršto nešiojamas žiedas išreiškia meilę grožiui, jis simbolizuoja santuoką. O ar žinote, kodėl būtent ant šio piršto maunamas sužadėtuvių žiedas? Atsakymo reikia ieškoti senovės Egipte – anuomet vietiniai tikėjo, kad šiame piršte prasideda meilės gysla, kuri eina iki pat širdies.

Po vestuvių sužadėtuvių žiedas mūvimas ne visada, taip pat nebūtinai ant bevardžio piršto. Jei dydis tinka, kai kurios moterys šį žiedą ima nešioti ant didžiojo piršto. Ant jo žiedus nešioja pasitikėjimo savimi nestokojančios moterys. Taip pat šis pirštas yra tobulas pasirinkimas paveldėtam žiedui.

Taigi, nėra didelės reikšmės, ant kurio piršto sužadėtuvių žiedas mūvimas, svarbiausia, kad jis simbolizuoja meilę ir pasirengimą santuokai.