Pasiruošimas vestuvėms dažniausiai yra ilgas procesas, o pati šventė pralekia akimirksniu, palikdama šviesiausius ir gražiausius prisiminimus, kurie vėliau sugula į šventės nuotraukas, puikias emocijas ir spindinčius vestuvinius žiedus ant jaunavedžių rankų. Kokia yra teisinga vestuvinių žiedų priežiūra, jei norite, kad jie neprarastų savo pirminės išvaizdos?

Vestuvinių žiedų priežiūros ypatumai daugiausia priklauso nuo to, iš kokio metalo pagamintas žiedas, ar jis turi brangakmenių.


Auksinių vestuvinių žiedų priežiūra

Dažniausias pasirinkimas – vestuviniai žiedai iš aukso. Ilgainiui auksiniai žiedai gali prarasti savo blizgesį. Jei taip nutiko, išbandykite patikimą ir labai nesudėtingą būdą – nuplaukite žiedą muiluotame vandenyje, naudodami minkštą šepetėlį ar švelnią šluostę. Paskui reikia žiedą nuplauti po šilto vandens srove ir kruopščiai nušluostyti minkšta šluoste.

Jei auksinis žiedas dažnai būna drėgmėje, ant jo gali atsirasti patamsėjimų. Su problema padės susidoroti gabalėlis zomšos – trinkite ja žiedą.


Sidabrinių vestuvinių žiedų priežiūra

Sidabras, ne paslaptis, ilgainiui linkęs prarasti savo blizgesį. Jį sugrąžinti padės tokie veiksmai:

  • pirmiausia nuplaukite sidabrinį žiedą, naudodami skystą muilą;
  • dėkite žiedą į tirpalą, kuriam paruošti reikia ketvirtadalio stiklinės virinto vandens, sumaišyto su 10 gramų sodos;
  • žiedą mirkykite apie 10 minučių;
  • nuvalykite minkšta šluoste.

Sidabras gali ir pajuoduoti. Jei taip nutiko, kruopščiai patrinkite jį flaneliniu skudurėliu, naudodami sodą, nuplaukite šiltu vandeniu. Dar vienas patikimas būdas atsikratyti pajuodavimų – įtrinti žiedą dantų pasta ir nuplauti šiltu vandeniu.


Vestuvini žiedų su brangakmeniais priežiūra

Jei Jūsų vestuviniai žiedai turi brangakmenių, tai svarbu žinoti, kad tokiems žiedams visiškai ne į naudą didelė drėgmė ir staigi temperatūros kaita. Todėl vestuvinių žiedų palikti nakčiai, pavyzdžiui, vonioje, nerekomenduojama.

Jei spindesį prarado žiede inkrustuotas deimantas, pasiruoškite vandens ir amoniako tirpalo, santykiu 3:1. Švelniai juo valykite žiedą, paskui būtinai nuplaukite po šilto vandens srove ir kruopščiai nusausinkite švelniu skudurėliu.


Dar šis tas...

Nepriklausomai nuo to, iš kokio metalo pagaminti vestuviniai žiedai, jei dirbate ar kitaip kontaktuojate su chemikalais, kosmetikos priemonėmis, dažais, buitine chemija ir pan., žiedus reikia nusiimti, kadangi šie veiksniai didina tamsių dėmių, pažeidimų atsiradimo riziką.

Vestuvinius žiedus rekomenduojama nusiimti ir tada, kai: sportuojate, dirbate darže ar sode, atliekate namų valymo darbus.

Nusiėmę vestuvinį žiedą nepadėkite jo bet kur, taip pat nelaikykite drauge su kitais juvelyriniais dirbiniais. Geriausia vieta vestuviniam žiedui – juvelyrinė dėžutė.