Viskas apie deimantus

Deimantų forma ir svoris
TRADICINĖS DEIMANTŲ FORMOS: Round – apvalus briliantas, kurį sudaro 57 arba 58 briaunos; Oval – ovalo formos; Marquise – ovalo smailėjančiais galais formos. Karaliaus Liudviko XIV užsakymu sukurta forma markizei De Pompadur; Pear – kriaušės formos arba dar vadinamos lašo formos; Emerald – stačiakampio formos; Princess – kvadrato/princesės formos; Radiant – kvadrato ar stačiakampio formos, nukirstais kampais; Asscher – aštuonkampio formos. Sutinkami įmantrių formų briliantai: Heart – širdelės formos; Butterfly – drugelio formos; 21Cn – XXI amžiaus ir kt. BRILIANTO SVORIS..
Deimanto švarumas (skaidrumas)
Beveik visi briliantai yra natūraliai įskilę, turi priemaišų, kurios blogina jo skaidrumą, tuo pačiu ir blizgesį. Pagrindinis brilianto kokybės kriterijus – jo švarumo laipsnis (dėmelių dydis), kuris nustatomas pagal specialią skalę. Kuo didesnis skaičius, tuo pastebimesnis defektas. Briliantų skaidrumas nustatomas naudojantis 10 kartų didinančia lupa ar mikroskopu. Aukščiausiosios briliantų tarybos (HRD) sprendimu briliantai pagal skaidrumą klasifikuojami: LC (angl. Loupe clean) – visiškai skaidrus briliantas. VVS1/VVS2 (angl. Very very slight included) – įskilimai, intarpai, oro burb..
Deimantų spalva
Deimanto spalva gali kisti nuo visiškai baltos (D) iki geltonos arba rudos (Z). Randama rausvų, melsvų akmenų. Tačiau labiausiai vertinami absoliučiai vaiskūs ir be jokių defektų brangakmeniai. Taip pat yra spalvotų deimantų, taip vadinamų “fancy colour”, Tačiau M/Z kategorijos briliantai nėra "fancy colour" deimantai, nes jų spalva per blanki. Spalva graduojama naudojant abėcėlės raides nuo D iki Z. D – EXC. WHITE+ (Tobulai baltas+) E – EXC. WHITE (Tobulai baltas) F – RARE WHITE+ (Labai baltas+) G – RARE WHITE (Labai baltas) H – WHITE (Baltas) I/J – SLIGHTLY TINTED WHITE (Baltas su si..
Brilianto briaunavimas (išpjovimas, šlifavimas)
Terminas briaunavimas nusako brilianto proporcijų ir simetrijos kokybę.Šie faktoriai lemia kiek šviesos fiksuoja ir atspindi deimantas. Kitaip tariant, brilianto žėrėjimo lygį. Puikiai išpjautas briliantas atspindės daugiau šviesos ir atrodys vizualiai didesnis nei yra iš tiesų, taip pat atrodys ryškesnis ir švaresnis. Todėl svarbu atkreipti dėmesį kokiu kampu briliantas atspindi šviesą. Pateiktame paveikslėlyje galite matyti, kad siauresnis arba plokštesnis briliantas atspindi mažiau šviesos. Ne taip kokybiškai išpjauti briliantai dažniausiai atrodo blogiau nei aukštos kokybės pjovimo bri..
Brilianto sertifikatai
Teigiama, kad deimantas - vienas labiausiai padirbinėjamų brangakmenių, todėl natūraliai gali kilti klausimas, kaip atskirti tikrą deimantą nuo netikro? Siekiant užtikrinti brangakmenių autentiškumą, daugelis jų yra parduodami su autentiškumą liudijančiais sertfikatais. Būtent sertifikate žymimi deimanto kokybės parametrai lemia jo vertę. Tačiau šie parametrai neatsiranda iš niekur - jie yra nustatomi briliantų sertifikavimo metu, o tikrą briliantą patikrinti, atskirti ir atpažinti gali tik patyręs gemologas. Žinomiausios ir tarptautiniu mastu pripažintos nepriklausomos laboratorijos, kurio..
Deimantų sertifikavimas Lietuvoje
Visi auksomeistrai.lt parduodami gaminiai su briliantais yra sertifikuoti Lietuvos Prabavimo Rūmų laboratorijos.Lietuvos prabavimo rūmuose veikia viena geriausių Baltijos regione brangakmenių tyrimų laboratorijų. Nuo 1994 m. ši laboratorija tikrina visus Lietuvos rinkoje esančius deimantus, safyrus, rubinus, smaragdus ir kitus juvelyrinius akmenis. Per šiuos metus laboratorijoje buvo išugdyti kvalifikuoti specialistai – gemologai-ekspertai. Laboratorijos gemologai-ekspertai kvalifikaciją įsigijo Maskvos Ordžonikidzes vardo bei Jekaterinburgo kalnų paieškos ir geologijos akademijose, Amerikos G..
Rodoma nuo 1 iki 6 iš 6 (1 puslapių)