Alergija auksui, sidabrui, platinai: ką reikia žinoti?

    Alergija tauriesiems metalams, pavyzdžiui, auksui, sidabrui, nėra labai dažnai aptarinėjama. Tad nenuostabu, jog pajutę alergijos simptomus pirmiausia galvojame apie alergiją tam tikriems maisto produktams, buitinei chemijai ar žiedadulkėms, bet net nesusimąstome, kad negalavimų priežastimi gali būti nešiojami auskarai, žiedai ar kiti juvelyriniai dirbiniai iš tauriųjų metalų.


Kokie gali būti alergijos simptomai?

Paraudimas, niežėjimas ir tinimas yra bene trys ryškiausi ir dažniausiai pasireiškiantys simptomai, signalizuojantys apie alerginę reakciją, kurią sukelia metalai.


Ar verta kaltinti auksą?

Alergija pačiam auksui gana reta, kur kas dažnesnis variantas – alergija kitiems metalams, kurių yra aukso lydinyje. Juk dauguma juvelyrinių dirbinių yra ne iš gryno aukso, o turi kitų metalų priemaišų. Tad jei įsisegėte naujus auksinius auskarus ir po kurio laiko ausys ar net kaklas paraudo, ėmė niežėti, tinti, oda išsausėjo, atsirado bėrimų, tai yra pagrindo įtarti, kad būtent naujieji auksiniai auskarai, konkrečiai – juose esančios priemaišos, yra viso to kaltininkas.

Alergijos auksui ar jo priemaišoms gydymas priklauso nuo simptomų sunkumo. Dažnu atveju užtenka antihistamininių medikamentų. Esant silpniems simptomams vaistų galima ir nevartoti – alergija praeis per kelias valandas, pašalinus ją sukėlusią priežastį.

Tiesa, neverta greitai „nurašyti“ auksinių papuošalų. Jei alergiją sukelia baltame aukse esančios priemaišos, galbūt sėkmingai galėsite nešioti geltono arba raudono aukso papuošalus? 


Alergija sidabrui

Jei esate alergiški sidabrui, netruksite tai sužinoti, kai pasipuošite sidabriniais papuošalais. Auskarai, žiedas, kaklo papuošalas ar bet koks kitas sukels alerginę reakciją. Oda kontakto su sidabru vietoje paraus ar bus išberta, ims varginti niežėjimas, kartais atsiranda ir tinimas.

Ką daryti? Kaip ir aukščiau parašytu atveju, reikia kuo greičiau pašalinti alergeną ir vengti odos kontakto su sidabru. Daugeliu atvejų to visiškai užtenka. Jei alergijos simptomai nepraeina ir vargina ilgiau, tikslinga pasitarti su gydytoju ar vaistininku dėl tepalo ar geriamų medikamentų.

Esate alergiški sidabrui, bet jaučiate simpatiją tokios spalvos papuošalams? Rinkitės alternatyvas – baltą auksą ar platiną. Tiesa, pastarieji metalai brangesni nei sidabras.


Platina – alergiškiems žmonėms

Auksui ir / ar sidabrui alergiškiems žmonėms platina bus tikras išsigelbėjimas, mat šis taurusis metalas labai tinka tiems, kurie turi alergiją vienam ar kitam metalui. Platina nesukels nei bėrimų, nei paraudimų ar kitų sveikatos problemų, šio metalo juvelyriniai dirbiniai yra visiškai saugūs ir labai prabangūs. Jei įtariate alergiją, rekomenduojama kreiptis į alergologą, kuris tiksliai identifikuos alergeną.

Paskelbė Aukso meistrai

Susijusios prekės

3 mm klasikinis vestuvinis žiedas

3 mm klasikinis vestuvinis žiedas

179.00€ Ex Tax: 179.00€

4 mm klasikinis vestuvinis žiedas

4 mm klasikinis vestuvinis žiedas

225.00€ Ex Tax: 225.00€

5 mm klasikinis vestuvinis žiedas

5 mm klasikinis vestuvinis žiedas

269.00€ Ex Tax: 269.00€

6 mm klasikinis vestuvinis žiedas

6 mm klasikinis vestuvinis žiedas

335.00€ Ex Tax: 335.00€

2 mm vestuvinis žiedas iš platinos

2 mm vestuvinis žiedas iš platinos

240.00€ Ex Tax: 240.00€

3 mm vestuvinis žiedas iš platinos

3 mm vestuvinis žiedas iš platinos

390.00€ Ex Tax: 390.00€

4 mm vestuvinis žiedas iš platinos

4 mm vestuvinis žiedas iš platinos

490.00€ Ex Tax: 490.00€

5 mm vestuvinis žiedas iš platinos

5 mm vestuvinis žiedas iš platinos

610.00€ Ex Tax: 610.00€