Vestuvinių žiedų atnaujinimas

Vestuvinių žiedų atnaujinimas

Vestuvinius žiedus daugelis jaunavedžių nešioja nuolat, nenusiima jų nei eidami miegoti, nei atlikdami įvairius buities darbus ar net maudydamiesi duše. Todėl nereikia stebėtis, jei ilgainiui žiedai praranda savo pirminę išvaizdą: mažiau blizga, atsiranda įbrėžimų. Tokiu atveju reikalingas vestuvinių žiedų atnaujinimas.


Kada atliekamas vestuvinių žiedų atnaujinimas?

Kelias priežastis jau paminėjome – tai prarastas blizgumas ar įbrėžimai. Blizgumą žiedui sugrąžinti galite bandyti ir naminėmis priemonėmis, savarankiškai, bet atsiradusių įbrėžimų pašalinimą patikėkite specialistui. Jei žiedai puikiai atrodo ir poreikio juos atnaujinti neatsiranda, specialistai vis vien rekomenduoja praėjus metams nuo žiedo nešiojimo atnešti šį atnaujinti ir grąžinti pirminę išvaizdą.

Taip pat vestuvinius žiedus galima atnaujinti, jei jie dėl vienų ar kitų priežasčių tampa nepatrauklūs. 

Žiedų padailinimas brangakmeniais taip pat priskiriamas prie žiedų atnaujinimo. Kartais jaunavedžiai pasirenka sprendimą – kiekvienų vestuvių metinių proga į žiedą įdėti po brangakmenį, kiti brangakmeniais žiedus padailina gimus vaikui, dar kiti – kai atnaujina santuokos įžadus.


Kaip atnaujinami vestuviniai žiedai?

Vestuvinių žiedų atnaujinimas apima kelis etapus. Pirmiausia žiedai yra išlyginami, pašalinant įbrėžimus ar kitus paviršiaus pažeidimus. Tada suformuojamas itin tikslus apskritimas. Išgavus tikslią apskritimo formą žiedas dar kartą nušlifuojamas ir galiausiai – nupoliruojamas, kad spindėtų ir atrodytų it naujas.

Jei vestuviniai žiedai turi briliantų ar kitų brangakmenių, atnaujinimo proceso metu patikrinama, ar akmenukai tvirtai laikosi savo vietose. Jei brangakmeniai juda, jie sutvirtinami.


Vestuvinių žiedų priežiūros principai

Tikslinga paminėti esminius principus, kurių laikydamiesi išvengsite vestuvinių žiedų naujinimo poreikio dažniau, nei to reikia:

  • žiedus nusiimkite, jei einate į baseiną, dušą, sporto klubą, taip pat ir eidami miegoti;
  • žiedus nusiimkite maudydamiesi atviruose vandens telkiniuose;
  • nemūvėkite žiedo, jei atliekate buities darbus: plaunate indus, valote dulkes, plaunate grindis, valote langus ir kt.;
  • nemūvėkite žiedo dirbdami sode ar darže: purkšdami augalus chemikalais, ravėdami, tręšdami ir kt.;
  • žiedo nemūvėkite ir tada, jei tepatės losjonu nuo saulės, kūno losjonu, darotės makiažą ar naudojate kitas makiažo bei kūno priežiūros priemones;
  • vestuvinius žiedus laikykite tik specialiai jiems skirtoje vietoje ir nedėkite drauge su kitais juvelyriniais dirbiniais.

Paskelbė Aukso meistrai