Teigiama, kad deimantas - vienas labiausiai padirbinėjamų brangakmenių, todėl natūraliai gali kilti klausimas, kaip atskirti tikrą deimantą nuo netikro?

Siekiant užtikrinti brangakmenių autentiškumą, daugelis jų yra parduodami su autentiškumą liudijančiais sertfikatais. Būtent sertifikate žymimi deimanto kokybės parametrai lemia jo vertę. Tačiau šie parametrai neatsiranda iš niekur - jie yra nustatomi briliantų sertifikavimo metu, o tikrą briliantą patikrinti, atskirti ir atpažinti gali tik patyręs gemologas.

Žinomiausios ir tarptautiniu mastu pripažintos nepriklausomos laboratorijos, kurios vertina ir atlieka briliantų sertifikavimą, yra:

Amerikos gemologijos institutas - GIA. Amerikos brangakmenių (angl. - gem) asociacija - AGS. HRD Antwerp. Tarptautinis gemologijos institutas (įvairiose pasaulio vietose) - IGI.

Kaip patikrinti deimantą? Kiekviena iš šių laboratorijų suteikia brilianto sertifikatus, patvirtinančius brilianto autentiškumą, kokybės parametrus bei kitus dalykus, tikrinamus briliantų sertifikavimo metu. Sertifikuoti briliantai visuomet parduodami kartu su vienos iš šių laboratorijų suteiktu sertifikatu. Lazeriu brilianto rundiste yra išgraviruojamas identifikacijos numeris, kurį galima patikrinti briliantą padidinus lupa ar mikroskopu. Visa tai padeda atpažinti ir atskirti tikrą deimantą nuo netikro. Nors laboratorijos matuoja tuos pačius parametrus, tačiau kiekviena laboratorija turi savas matavimo sistemas ir standartus. Pavyzdžiui, GIA ir kitos laboratorijos spalvą žymi raidėmis, o AGS - skaičiais. Briliantus, turinčius vizualiai matomus trūkumus, GIA žymi raide I (turintins inkliuzų, angl. included), o HRD - P (netobulas, angl. imperfect). Briliantas su sertifikatais užtikrina pirkėją, kad tai tikrai vertingas ir autentiškas akmuo. Be sertifikatų pirkėjui neįmanoma žinoti tikros brilianto vertės.

Perkant briliantus turite visas teises reikalauti sertifikato, nes tai yra pagrindinis dalykas padedantis atskirti ir atpažinti deimantą. Visi auksomeistrai.lt parduodami gaminiai su briliantais yra sertifikuoti Lietuvos Prabavimo Rūmų laboratorijos, taip pat tam tikri gaminiai papildomai turi ir tarptautinių laboratorijų ekspertų išduotus briliantų kokybės sertifikatus.

Pirkdami sertifikuotą briliantą auksomeistrai.lt esate garantuoti, kad investuojate į prekę, kuri nenuvertėja.

Jeigu Jums kyla klausimų ar abejonių kaip atpažinti deimantą, kreipkitės - mes Jums padėsime!


1. GIA sertifikatas


2. HRD sertifikatas     3. IGI sertifikatas