Kai perkame žiedą sau, dėl tinkamo jo dydžio keblumų paprastai nebūna. Tokiu atveju žinome, kaip išmatuoti žiedo dydį arba žinome, koks jis yra, ar tiesiog galime pasimatuoti, jei perkame fizinėje parduotuvėje. Tačiau jei žiedas bus dovana, neretas dovanotojas suka galvą, kaip kuo tiksliau parinkti žiedo dydį. Ypač tai svarbu, kai žiedelis renkamas sužadėtuvėms – juk kiekvienas besiperšantis vyras nori, kad tas įstabusis žiedas iškart išrinktajai tiktų idealiai, tiesa? Taigi, nežinote kaip nustatyti žiedo dydį neišeinant iš namų? 

Tinkamam žiedo dydžiui nustatyti patikimiausias būdas yra nuvykti pas juvelyrą arba į juvelyrinių dirbinių parduotuvę ir paprašyti konsultanto arba juvelyro pagalbos. Tačiau tai ne visada įmanoma, ypač jei žiedas bus dovana.

O kaip išsimatuoti žiedo dydį namuose? Norintiems užsisakyti papuošalų internetinėje parduotuvėje ar nustebinti prabangia dovana artimą žmogų?
Jeigu perkate sau, tiesiog pamatuokite vieno iš nešiojamų žiedų vidinį (būtinai tik vidinį, ne išorę) diametrą. Jei žiedą perkate ne sau, galbūt irgi turite galimybę pamatuoti dovanos gavėjos vieną iš turimų žiedų? Beje, tokiu atveju į pagalbą galite pasitelkti ir moters mamą, sesę ar geriausią draugę – joms būtų paprasčiau be jokio įtarimo gauti žiedelio matmenis.

Taip pat yra dar vienas įmanomas ir labai paprastas bei tikslus sprendimas. Štai patarimas kaip tai padaryti:

Jums reikės:

  • Liniuotės (jei neturite po ranka, atsisiųskite „Centimeter“ programėlę į bet kurį išmanųjį telefoną);
  • Siūlo ar plonos virvutės. Svarbu: neturėtų būti tamprus;
  • Žirklių;
  • Flomasterio arba tušinuko.

1. Apvyniokite pirštą siūlu, bet kad jis nesuspaustų odos.


2. Užfiksuokite arba pažymėkite susikirtimo tašką. Gautą “žiedą“ truputi perkelkite/paslinkite į plačiausią piršto vietą - sąnarį.
Svarbiausia, kad paskui tikras (jau pagamintas) žiedas pereitų per sąnarį. Pavyko? Gerai!
P.s. Tinkamas žiedo dydis yra tada, kai žiedas pakankamai lengvai užsideda ir pakankamai sunkiai nusiima. Todėl mums svarbiausia dalis matavimui yra piršto sąnarys.3. Dabar paimkite liniuotę ir išmatuokite savo siūlą. Svarbu: matuokite pusės milimetro tikslumu.


4. Norint apskaičiuoti skersmenį, gautą ilgį padalinkite iš 3,14.

Pavyzdys: Gavote 53 mm. (arba 5 cm ir 3 mm)
53 mm : 3,14 = 16,8 mm ( Jūsų dydis 16,5)
Toliau paveikslėlyje pateikti galimi žiedų dydžiai ir juos atitinkantys skersmenys. Patikrinkite gautą skersmenį su paveikslėlyje pateiktais duomenimis ir raskite tinkantį dydį :)Jūsų nuostabių akimirkų bendrininkai, Aukso meistrai