Norite parduoti platiną ir domitės supirkimo kainomis? O gal domina sėkminga investicija? Ne paslaptis, investicija į tauriuosius metalus yra gana patrauklus variantas. Auksas, platina – šie metalai sulaukia bene didžiausio populiarumo. Karališku metalu vadinamos platinos kainos svyravimai yra dinamiški – norėdami sužinoti, kokia yra platinos kaina šiandien, skirkite šiek tiek laiko ir netruksite virtualioje erdvėje surasti ne tik metalo supirkimo kainą, bet ir platinos kainų pokyčių grafikus, padėsiančius apsispręsti dėl investicijų į šį metalą ar jo pardavimo.


Trumpai apie platiną

Šis sidabriškai baltos spalvos ir gana retas taurusis metalas pasižymi tąsumu, kalumu, yra lengvai tempiamas, štampuojamas ir kitaip apdirbamas. Metalui būdingas itin didelis atsparumas korozijai, laidumas elektrai, o tirpsta platina tik karališku vadinamame vandenyje. Dar viena išskirtinė šio tauriojo metalo savybė – lydyti jam reikalinga itin aukšta temperatūra (dėl šios priežasties dirbti su platina ryžtasi tikrai ne kiekvienas juvelyras, nes pažaboti tokiam įnoringam metalui reikia specialios įrangos ir specifinių žinių).

Platina bei jos lydiniai naudojami chirurginių instrumentų, elektros kontaktų ir kitų korozijai atsparių daiktų gamybai, iš šio karališko metalo kaldinamos monetos, taip pat platina labai vertinama juvelyrikoje – papuošalai iš platinos yra brangūs, prabangūs ir įspūdingi. Gaminant juvelyrinius dirbinius platina gali būti naudojama gryna arba sudaromi lyginiai su kitais tauriaisiais metalais: auksu ar sidabru.


Kas nustato platinos kainą?

Kaip ir aukso, sidabro ar kitų tauriųjų metalų, taip ir platinos kaina nustatoma Londono lydinių biržoje. Platinos masės matavimo vienetas yra Trojos uncija, prilygstanti vos kiek daugiau kaip 31 gramui. O platinos lyginių prabos gali būti: 850, 900, 950 ir 999.Platinos kainos rinkoje svyruoja, pasidomėjus matomas nemažas kainų skirtumas, siūlomas skirtingų supirkėjų, tad atkreipkite dėmesį, kad platinos kainos skiriasi priklausomai ne tik nuo prabos, bet ir nuo supirkimo vietos.

    Jei domina platinos gramo kaina, sekite jos kitimo tendencijas, pasidomėkite skirtingomis supirkimo vietomis ir pasirinkite Jums palankiausią variantą.