Kas yra laboratorijoje užaugintas deimantas?


Laboratorijoje sukurtas deimantas „išauginamas“ laboratorijoje, naudojant pažangiausias technologijas, kurios pakartoja natūralų deimantų auginimo procesą. Rezultatas yra žmogaus sukurtas deimantas, kuris chemiškai, fiziškai ir optiškai yra toks pat, kaip ir natūralus deimantas.

Kartais laboratorijoje sukurti deimantai vadinami sintetiniais deimantais. Nors terminas „sintetinis“ nėra techniškai tikslus, todėl žmonės gali manyti, kad laboratorijoje sukurti deimantai yra „netikri“.

Visai neseniai buvo atrastas dar vienas deimantų auginimo būdas, vadinamas cheminiu garų nusodinimu (CVD). Ši technologija, padarė esminę pažangą, leidžiančią įmonėms greičiau ir pigiau auginti aukštesnės kokybės deimantus. 

Vertė 


Laboratorijoje užauginti deimantai yra naujiena juvelyrikos pramonėje. Dėl sparčiai tobulėjant laboratorijose auginamų deimantų technologijų  sparčiai mažėja anksčiau parduotų laboratorijoje sukurtų deimantų vertė. Nors natūraliai išgaunamų deimantų vertė laikui bėgant didėja, šiandien perkamas laboratorijoje sukurtas deimantas po metų gali būti vertas žymiai mažiau.

Dėl laboratorijoje sukurtų deimantų vertės neapibrėžtumo kyla abejonių dėl jų perpardavimo vertės. Tačiau natūraliai išgaunamų deimantų vertė išlieka gana pastovi, todėl šiuo metu tai yra kur kas stabilesnė investicija.



Kodėl verta rinktis Laboratorijoje užaugintą deimantą?


1. Šio deimanto kaina 20-40% mažesnė nei natūraliai išgaunamų deimantų.


2. Jei ieškote spalvoto deimanto, pasirinkę laboratorijoje užaugintą sutaupysite dar daugiau, nes natūralūs spalvotieji deimantai yra ypač reti ir brangūs.

3. 100% tikrumu galite žinoti deimanto kilmę - jis bus užaugintas laboratorijoje. 


Kodėl neverta jo rinktis?


1. Laboratorijoje auginami deimantai yra blogas finansinis sprendimas.

Pirkdami natūralų deimantą, perkate tai, kas laikui bėgant išlaikys vertę. Taip nėra su laboratorijoje išaugintais deimantais. Kaip rodo pavadinimas, laboratorijoje auginami deimantai yra dirbtiniai deimantai, sukurti laboratorijoje ar gamykloje. Technika yra nauja, įmantri ir brangi. Tačiau pagalvokite: istoriškai visos naujos technologijos iš pradžių yra brangios, o paskui tampa racionalesnės ir kur kas pigesnės. Tad ateityje laboratorijoje užauginti deimantai gali būti pigūs, o tai reiškia, kad šiandien įsigytų laboratorijoje užaugintų deimantų vertė taip pat sumažės.


2. Retumas - kadangi laboratorijoje sukurti deimantai yra gaminami, jie gali būti gaminami masiškai. Taigi toks deimantas nebus „unikalus“.


3. Deimantų viliojimas visada buvo tas, kad jie yra nuostabus, natūralus žemės produktas, kuriam susiformuoti prireikė milijonų metų. Tas patrauklumas prarandamas, kai jie masiškai gaminami laboratorijoje, o dar blogiau - gamykloje.



Natūralus VS užaugintas laboratorijoje 


Laboratorijoje išauginti deimantai pasižymi tokiomis pačiomis fizinėmis, cheminėmis ir optinėmis savybėmis kaip ir natūralūs deimantai ir turi tą patį blizgesį. Naudojant papuošalų lupą, žmogaus sukurtus deimantus beveik neįmanoma atskirti nuo natūralių deimantų. Laboratorijoje sukurti deimantai gali turėti kitokių mikroelementų nei natūralūs deimantai, kurie neturi įtakos deimanto išvaizdai. Laboratorijoje išaugintus deimantus nuo natūralių deimantų galima atskirti naudojant specializuotą įrangą. Laboratorijos sukurti deimantai, kuriuos galima nusipirkti, visada turėtų būti su brangakmenių sertifikatu, kuris nurodytų, kad deimantas buvo užaugintas laboratorijoje, tokiu atveju deimantas ant briaunos turės išgraviruotą lazeriu specialų ženklinimą.



Aplinkosauga


Dažniausas žmonių samprotavimas dėl dirbtinių deimantų pasirinkimo yra tas, kad jie mano, jog laboratorijoje užauginti deimantai yra visiškai draugiški aplinkai. 

Laboratorinių deimantų gamybai reikia milžiniškų kiekių energijos, pagal tyrimo ataskaitą kurį užsakė Deimantų gamintojų asociacija, rodo, kad šiltnamio efektą sukeliančios dujos, išgaunamos kasant natūralius deimantus, yra tris kartus mažesnės nei tos, kurios susidaro auginant deimantus laboratorijoje.

Federalinė prekybos komisija (FTC) teigia, kad laboratorijose auginamų deimantų kompanijų teiginius apie ekologiškumą „sunku pagrįsti“. FTC per pastaruosius metus taip pat paskelbė keletą įspėjimų juvelyrikos prekių ženklams, kurie teigia, kad laboratorijoje užauginti deimantai yra tvarūs. Nes daugelis laboratorijų naudoja anglį išgaunančias potencialiai kenksmingas dujas, tokias kaip metanas, tačiau nėra pakankamai aišku, kaip jos gaunamos ir valdomos, o pats procesas yra reikalaujantis labai daug energijos.


Deimantų laboratorijas valdo gerai finansuojamos korporacijos išsivysčiusiose šalyse, o Jūsų įsigytas natūralus deimantas remia žmones, kurie yra priklausomi nuo kasybos pajamų, sukurdami apie 4 mlrd. USD pajamų darbuotojams ir 6,8 mlrd. USD dėl ekonominio bangavimo jų bendruomenėse.